Субота, 18.05.2024, 14:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Данилюк Оксани Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Науково-методична діяльність

Якою Україну знають у світі
07.11.2015, 23:28

Позакласний захід у 6 – Б класі на тему: «Якою знають Україну у світі»

Підготувала і провела:

класний керівник 6 – Б класу

Данилюк О.О.

Мета: навчальна: ознайомити учнів із цікавими фактами про власну країну, а також з атрибутами, за якими її впізнають інші країни; дати визначення терміну «герой» і проаналізувати інформацію про героїв нашої країни;

розвиваюча: розвивати вміння послідовно висловлювати свої думки, розширити ерудицію учнів і загальний кругозір про іноземну культуру, розвивати вміння спілкування  в мовних ситуаціях;

виховна: виховувати в учнів усвідомлення, що Україна – це Європейська держава, про яку знають у світі, виховувати патріотизм і почуття гордості за рідну країну;

Обладнання: мультимедійна дошка для презентації, відео та аудіо супровід, колаж.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ

І. Привітання. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети.

1. Вправа «Впізнай країну»

Слайди  № 1 – 11 (по черзі, після кожної відгаданої країни)

Розпочнемо ми із вправи «Впізнай країну». Учням демонструють ознаки і атрибути різних країн світу, їх завдання – впізнати країну і вказати елементи, за якими впізнають нашу Україну у світі.

Слайд № 12 Повідомлення теми: «Якою Україну знають у світі».

  1. Цікаві факти про Україну.  Державний гімн Слайд № 13

Гімн, який був написаний більш, ніж 150 років тому, став головною піснею Революції Гідності. Його переспівували різними мовами, виконували на різних інструментах.

Гімн України - дивовижний. Спочатку він начебто не справляє враження, але це лише на перший погляд. Цю патріотичну пісню Вербицький створив як церковний композитор. Це унікальний твір: у ньому є ознаки літургійного початку.

Історію написання гімну кожному громадянину буде цікаво знати. Як свідчать сучасники, восени 1862 року на одному з літературних вечорів у Павла Чубинського сербські студенти, що навчалися в Київському університеті, співали свою патріотичну пісню  і в її приспіві були слова «срце бије и крв лије за своју слободу». Чубинському пісня дуже сподобалася, і він раптом подався в іншу кімнату, а через півгодини вийшов звідти з готовим текстом пісні «Ще не вмерла Україна».

Українська вишиванка

А за якими ще символами впізнають нашу країну? Слайд № 14

 Вишиванки завжди були нашим символом, гордістю та ознакою. Однак, сьогодні навіть голлівудські зірки Слайд № 15 хочуть відчути себе частинкою України. Серед найновіших модних тенденцій – жовто-сині кольори, віночки і, звичайно, справжні українські вишиванки!

Актори та музиканти з’являються у вишиванках на вулицях, дизайнери використовують українські орнаменти у своїх колекціях. І все це не даремно, повірте! Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Ось вам кілька найцікавіших фактів про цей витвір мистецтва, які ви, можливо, не знали.

Слайд № 16

  • На межі ХІХ і ХХ століть вишивана чоловіча сорочка відривається від традиційного костюму, і починає носитися в поєднанні з європейським одягом. Першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом став Іван Франко, він носив її під піджак і з сучасним вбранням. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.

Слайд № 17

  • Надзвичайно оригінальними є борщівські вишиванки, назва яких походить від регіону виникнення - Борщівського району на Тернопільщині. Саме тут майстрині вигадали свій особливий тип - дуже щільна вишивка чорними нитками. Чорний колір на борщівських вишиванках став переважати не просто так. Подейкують, що колись турки й татари знищили усіх місцевих чоловіків, і жінки з навколишніх сіл вирішили впродовж декількох поколінь вдягати чорні сорочки.

Про чудодійну силу вишивки говориться і в такій легенді. Слайд № 18 (протягом всієї легенди). Був час, коли в селі почав люд вмирати. Від якої хвороби, того ніхто не знав. Ото іде людина і враз впаде, почорніє. Почали втікати люди із сіл і поселятись на горі. Та слідом за ними гналася і хвороба. Не жаліла ні молодих, ні старих. А жила в селі бідна вдова Христя. Забрала пошесть чоловіка і п’ятьох дітей і в неї. Тільки найменша залишилась. Але й тієї не вберегла, почала також сохнути. І тоді донечка просить матір:

- Врятуй мене, мамуню, я не хочу вмирати! Врятуй!

Одного разу прийшла до хати бабуся старенька. Христя її не знала, й не чула, коли та підійшла.

— Слава Богові! — привіталась. — Що помирає остання? А могла б і жити. Аж кинулась Христя. — Як? Бабусю рідненька, як Бога благаю: спаси, порятуй хоч найменшеньку! Взяла, певно, старенька до серця те горе і мовила: — Повідаю тобі тайну тої страшної хвороби. Але присягни, що не обмовишся. Дитям присягай! — Присягаю донечкою! — Знай, що послав чорну смерть Господь Бог. Грішників багато зросло. Сказав Бог умертвити всіх, на кому нема хреста. Ти тяжко перенесла смерть родини, то дам тобі раду. Вишивай на рукаві і всюди хрести. Та лиш чорні або червоні, щоб здалеку чорти виділи. Мати так і зробила. А донечка здоровішала щодень і просила маму: — А виший ще терен... Калину... Барвінок...

А серце Христі стискалось від болю, що людські діти мруть. Не витримала: від хати і до хати бігала і кричала:

— Шийте, шийте хрести... Вишивайте, будете жити. Рятуйтеся!

Але люди не вірили Христі. Тоді вона взяла на руки дитину і забила в дзвін на сполох. За хвилю всі збіглися.

— Не вірите! Дітей мені ваших шкода!

І зірвала з дитини сорочку. Та на очах зчорніла і вмерла.

— Вишивайте сорочки дітям і собі!

Та й впала мертвою коло донечки. З того часу відійшла хвороба з села. Люди стали ходити у вишиванках. Матері навчають вишивати дочок, а дочки — своїх дочок.

Кожен регіон України має свою особливу вишиванку, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом. Слайд № 19

  • Найдорожча вишиванка на Сорочинському ярмарку коштує 10 тисяч гривень і важить майже 4 кг, оскільки оздоблена чеським бісером, а робота дуже копітка і непроста. Про це розповіла майстриня із Чернівецької області Ярослава Щербань, яка і вишила та оздобила її.

Парад вишиванок. Слайд № 20

  • Цієї весни у вишиванках на вулиці вийшли не лише українці в Україні, а й у світі. Марші відбулися в Лондоні, Торонто, Копенгагені, Атланті, Гонконзі. І для деяких міст це вже не вперше. Наприклад в Торонто хода зібрала близько 200 людей у вишиванках. Під час ходи канадійців так зацікавив одяг українців, що вони питали «а де можна купити вишиванку?», розповідає діаспорянка Анна Яциняк. Окрім того, на марш прийшли не лише люди, а були й машини, прикрашені вишиванками.

Відомі українки у світі

Українські жінки славляться не лише талантом рукоділля. Вони завоювали прихильність і повагу у світі і в інших сферах. У іноземців, що відвідують Україну, раз-у-раз паморочиться голова. Не тому, що для них шкідливе свіже повітря. І не тому, що вони занадто жваво крутять головами, розглядаючи чудовий український краєвид. Причина цьому – кількість красунь на квадратний метр території. Українська жінка – особлива і не має аналогів у світі. Українка мила, привітна, скромна, трохи мрійлива.

А що знають про українських жінок у світі? Ми вирішили визначити найвідоміших жінок давньої і сучасної України. Завдання не з легких, але пошукова система Інтернету допомогла нам за кількістю згадувань визначити рейтинг популярності тої чи іншої особи. Все просто! І головне – об’єктивно.  Отже… Слайд № 21

Парад знаменитих українок

10 місце. Соломія Крушельницька – найвидатніша оперна співачка світу. Співати з нею на одній сцені вважали за честь оперні зірки першої величини.

Слайд № 22 / 9 місце Пабло Пікассо зазвичай про інших художників казав: "Я потопаю в цих бездарах". Але про українську жінку він озвався так: "Якби в нас була художниця такого рівня, ми змусили б заговорити про неї увесь світ". Ім’я цієї художниці –  Катерина Білокур.

Слайд № 23 / 8 місце. Мало хто здогадається, хто у нашому рейтингу наступний це –  Либідь! Сестра засновників Києва. З усіх країн приїжджали просити її руки молоді лицарі, князі, королевичі... Але вона  була дуже вередливою і відмовила багатьом, аж поки не знайшла свого судженого.

Слайд № 24 / 7 місце займає жінка, ім’я якої – Лариса, а літературний псевдонім – Леся Українка!

Слайд № 25 / 6 місце серед найвідоміших українок займає знов таки…… поетеса. Більш того, поетеса, ім’я якої теж починається з літери "Л". І хай хто-небудь тепер скаже, що українці лише співуча нація. Українці – романтики! Мрійники! Поети! І яскравий доказ цього наша знаменита Ліна Костенко!

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

 що хоч спинись і з Богом говори.

Слайд № 26 / 5 місце серед найвідоміших українок посідає скромна дівчина з Рогатина на ім’я Настя. Її пам’ятають і навіть обожнюють незважаючи на те, що жила вона 500 років тому!  Хто ж ця дівчина? За батьківським прізвищем вона – Анастасія Лісовська. Але у 16 столітті її називали так: Роксолана!

Слайд № 27 / 4 місце.  Думаю, всі погодяться, що наші жінки не лише співучі і романтичні, але й здатні керувати державою! Цю тезу підтверджує велика жінка, ім’я якої – княгиня Ольга!

Слайд № 28 / 3 місце. Ох і до  снаги ж нашій жінці керувати,  не лише у родині, але і у державі. І тому зовсім не випадково, що найбільш популярна у світі українка - Юлія Тимошенко. До того ж, вона визнана найчарівнішим політиком сучасного світу. У китайських ЗМІ замість її прізвища пишуть два ієрогліфа: перший означає – прем’єр, другий – красуня.

Слайд № 29 / 2 місце. Руслана Лижичко - співачка, піаністка, диригент, танцюристка, продюсер, екс-депутат, громадська діячка. Народна артистка України. На даний час активно допомагає у визволенні військовополонених.

Слайд № 30 / 1 місце. Наді́я Са́вченко — українська військова, старший лейтенант. Герой України. На даний час військовополонена.З кінця 2014 року оголосила про безстрокове голодування. Підтримку Надії висловлюють у країнах по всьому світі. Сотні людей у різних країнах вболівають і моляться за її життя.

Українські герої

Щойно ми вкотре переконалися, що українці – дивовижна нація. Не кожен народ може похвалитися справжніми героями серед жінок. А що означає це слово «герой», яке ми зараз так часто чуємо? (відповіді учнів)

Академічний тлумачний словник дає наступне пояснення: Слайд № 31 слово грецького походження, означає людину, яка є видатна своїми здібностями і діяльністю, що виявляє відвагу, самовідданість і хоробрість у бою і в труді.

Які синоніми ви можете назвати до цього слова? Слайд № 32 (богатир, рицар, звитяжець, витязь, воїн, борець, сміливець). А ще бути героєм – значить бути патріотом.

Подивіться на екран, Слайд № 33 ви побачите героїв давньої і сучасної України (Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Степан Бандера, Сергій Нігоян, Василь Мойсей). Насправді, наших сучасних героїв ми знаємо в обличчя лише одиниці, а їх набагато більше. Ось лише один приклад із сотень, як про наших героїв відгукуються закордоном.

Слайд № 34 Австрійський журнал «biber» опублікував матеріал про українських героїв, які втратили ноги під час війни на Донбасі, а головне, що самі ці хлопці зовсім і не вважають себе героями.

Слайд № 35 Про наших мужніх захисників тепер знають у різних країнах світу і підтримують їх. Звучить музична заставка ТСН і журналісти оголошують наступні новини:

1) Акція на підтримку українських протестувальників відбулась вчора у столиці Болгарії - Софії. Під Посольством України зібралося близько сотні людей.

2) Італія, Туреччина і Португалія підтримали Україну "Маршами Миру".

3) У центрі Москви на Тріумфальній площі відбувся мітинг за свободу слова. Також слова свободи прозвучали на підтримку України.

4) Близько сотні іноземних громадян прийшли під Верховну Раду підтримати українців. Можна було побачити американський, канадський, британський, швейцарський прапори.

5) Українські військовослужбовці отримали 1200 комплектів зимової форми в рамках гуманітарної допомоги, наданої урядом Канади.

6) Українських захисників приймуть на лікування клініки Литви і Польщі. Британські колеги передали українським військовослужбовцям зимову форму та медичне майно.

 

Віднедавна ми часто чуємо таку інформацію з телевізійних новин і по радіохвилях. Українці з вдячністю приймають допомогу і підтримку інших народів, кожне добре  і щире слово зігрівають змучені серця і ранені душі наших людей.

Одні із перших українців підтримали поляки. Гурт під назвою «Тарака» об’єднує музикантів із Польщі, України і Білорусії. Музиканти запам’ятались і одразу полюбились українцям з часів Майдану, коли заспівали пісню «Подай руку Україні». Під час протистояння на Майдані у Києві усі польські теле - і радіоканали демонстрували цю пісню в один час. Слайд № 36

Серця гарячі Не розжене зима холодна,
Уста замерзлі, А дух свободи в кожнім лине,
Що є сьогодні, житиме вічно і не згине,
ти не стій збоку, а подай руку Україні

Ще не вмерла, не вмерла Україна,
Бо ми разом, бо ми одна родина.
Символ волі - червоная калина,
Ще не вмерла, не вмерла Україна.

І твій приятель  Покинув дім і йде в дорогу,
Де гинуть люди, він твердо йде на допомогу,
Ідемо разом і наша дружба не загине,
Прийшов той час подати руку Україні.

Коли прийде час гулять,
Після ночі вдень - заспіваємо разом пісень.

Не розчаровуйсь в Україні, а розумій її печаль.

Що робиш ти для неї нині –у  себе спершу запитай.

Не розчаровуйсь в Україні, вона свята, а грішні – ми

В її недолі часто винні її ж бо дочки і сини.

Не розчаровуйсь в Україні, ідеї волі певним будь,

Бо тільки той є справжнім сином, хто вміє неньку захистить.

Не розчаровуйсь в Україні, вір, що мине важка пора,

Розквітне пишний цвіт калини, в садах достатку і добра.

         Скажіть, а як ви можете охарактеризувати наших героїв? (Відповіді учнів). Щоб бути героєм, не завжди потрібно воювати чи віддавати своє життя. Інколи потрібно просто бути вірним своїй країні. (демонстрація відео «Проект Хоробрі серця. Молода кров» про курсантів Нахімовського училища). Обговорення відео:

  • Чи легко далося рішення для курсантів?
  • Чи можна назвати їх вчинок героїзмом?
  • Як хлопці будуть виховувати своїх майбутніх дітей?
  • Що ми будемо пам’ятати з цієї історії – вчинок чи імена героїв?
  • Чи зможуть ці хлопці представити гідно свою країну закордоном?
  • Що отримали ці герої взамін за свій вчинок?

Всі люди різні, усі працюють по різному, але є особливі риси, що відрізняють одні народи від інших. Послухайте завдяки чому ще впізнають Україну у світі. Слайд № 37

Коли це все було – ніхто не знає,

Але легенда так розповідає:

Надумав Бог про всіх подбати,

Талантами людей обдарувати.

Французам дав красу та елегантність,

А німцям – дисципліну та педантність,

Любов до моря дарував англійцям,

Росії – владність, А голландцям – квіти.

Ну, як таким дарункам не радіти!

Підвівся Бог зі свого трону,

Вдоволено поправив він корону.

І тут побачив дівчину в куточку,

Одягнену у вишиту сорочку.

Чом плачеш ти? Як звуть тебе, дитино?

Вона відповіла: Я – Україна.

А плачу, Боже, бо не бачу меж

Від пролитої крові і пожеж.

Чому, скажи мені, така зла доля?

В своїй землі немає правди й волі!

– Та он яка історія твоя!

Та тільки всі роздав таланти я

Скоріше треба було підійти...

І тут дівчина вже хотіла йти,

Та Бог підняв правицю, зупинив.

І з дівчиною знов заговорив:

Неоціненний скарб один я маю,

Уславить він тебе у світі, знаю.

Бери його та бережи. Це – пісня.

Взяла дарунок, до грудей притисла,

І понесла ту пісню по межі:

«Нам, Боже, Україну збережи!».

 

Слайд № 38 Наша країна на сучасному етапі переживає складні часи. Що може допомогти українцям? Звичайно, уміння розуміти один одного, співпереживати почуття іншої людини. Після темряви завжди настає світанок. А в будь-які складні часи переживати всі негаразди допомагала українцям пісня. Отож, давайте послухаємо одну із пісень, яка є дуже актуальною в наш час. (пісня і кліп «Заспіваймо пісню за Україну» О. Пономарьова) Слайд № 39

Ми ніколи не зрічемося рідної мови
Ми ніколи не зрічемося рідної землі
І борітеся, поборите будь-які змови
І борітеся, поборите все, що у злі

Заспіваймо пісню за Україну
За її незалежність, за волю її
Заспіваймо пісню за Україну
Бо потрібна допомога моїй рідній землі

Ми піднімемо наш прапор знову і знову
Слава рідній Україні, слава рідній землі
І борітеся, поборите будь-які змови
І борітеся, поборите все, що у злі
Приспів

 

Слайд № 40 Ви – майбутнє України. Ваше завдання – жити так, щоб довести усьому світу, що життя тих героїв, яких ми втратили, були недаремні. І від нас з вами залежить, якою Україну знатимуть у світі в майбутньому. Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, бо ви в ньому живете! (Андрій Кузьменко, лідер групи «Скрябін»).

 

 

Категорія: Науково-методична діяльність | Додав: oksanochkadanilyuk
Переглядів: 904 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук