Неділя, 05.05.2024, 02:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Данилюк Оксани Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Науково-методична діяльність

Виступ на семінарі класних керівників
01.11.2020, 14:42

Формування громадянських компетентностей

через активні форми роботи

Підготувала:

класний керівник 7-А класу

О.О. Данилюк

Українському суспільству необхідне покоління громадян, які приймають усвідомлені рішення в ситуації вибору і мають розвинуте почуття відповідальності за долю країни. Для цього школа має формувати громадянську компетентність і створювати належні умови для її формування.

Громадянські компетентності виокремлено як складові Нової української школи. І хоча школа нібито давно займається формуванням громадянськості в учнів, але часто навіть педагогам важко визначити її суть, адже поняття в науковій літературі досить розмите.

Що таке громадянська компетентність? Громадянську компетентність відносять здебільшого до психологічної категорії та визначають — як здатність захищати та піклуватися про права, інтереси та потреби людини і громадянина держави й суспільства.

Просто розповідати дітям про норми правильної поведінки у суспільстві – недостатньо. Вчитель повинен створювати для них умови для здобуття практичного досвіду, який орієнтований на реалізацію громадянських цінностей.

         До Вашої уваги пропоную короткий звіт про формування громадянської компетентності у 7-А класі через активні форми роботи.

         Минулого року напередодні свята Покрови ми побували у «Козацькому Стрілецькому Братстві». Це культурно-просвітницький центр, який діє на базі Луцького НТУ, опікуються ним представники Волинського козацтва та кафедра гуманітарних дисциплін. Основною метою створення такого осередку є допомога студентам та учням пізнавати історію українського війська від найдавніших часів до сьогодення. Варто відзначити, що бунчужний козацького стрілецького братства Олександр Сокур є вчителем Захисту Вітчизни у нашій школі.

Приміщення центру має вигляд козацької світлиці, із образами та круглим столом для загальних зборів, а також оснащене цілим арсеналом давньої зброї.
Отаман козацького стрілецького братства Володимир Перчук детально розповів про козацьку зброю і цікаві факти про неї.

Діти були у захваті, оскільки їм показали, як запалюється порох, як вилітає куля, принцип наведення гармати та її заряд. Також вони побачили колекцію холодної зброї 16-17 століття і справжній великий лук, яким відбивалися гетьмани під час нападу татар.

Крім того, світлиця прикрашена прапорами і знаменами, що мають столітню історію та новими, котрі побували на передовій на Сході України.

Отаман Володимир Перчук разом зі своїм помічником провели екскурс і розповіли біля кожного тематичного стенду про історичні події нашої держави та області. Також ми почули про діяльність стрілецького братства та їхню міжнародну співпрацю й здобутки, про участь козаків у Революції Гідності та в зоні АТО. Зокрема, з особливою пошаною згадали побратима Сергія Климчука - члена Козацького Стрілецького Братства, бійця батальйону «Айдар», що загинув 19 серпня у зоні АТО.

Діти відчули усю відповідальність за захист своєї Вітчизни. Дівчата у передсвятковий день привітали хлопців із Днем козацтва і подарували їм виготовлені власноруч обереги.

У лютому минулого року в нашій школі проходив Місячник Слави під гаслом «Україна – країна гідності і свободи!». Ми запросили гостей на годину спілкування, яка була присвячена Міжнародному дню рідної мови і мала назву «Звучи, рідна мово!». Ми дізналися, що цей день відзначають 21 лютого і свято бере своє коріння у м. Бангладеш (Південна Азія), також ми ознайомилися із «Законом про забезпечення функціонування української мови як державної» від 16 липня. Учні інсценізували легенду про важку долю рідної мови, декламували вірші, добирали епітети, готували інформацію про вживання іншомовних слів і як їх можна замінити українськими (чізкейк, донат, сандвіч, капкейк, ланч….). Ми створили підбірку чужизмів, які заполонили нашу мову і спробували знайти відповідники є до них (лайк, шопінг, лінк, бук кросинг, лайфхак, фейк, дедлайн, флешмоб).

На виховних годинах ми переглядали і аналізували відеоролики про цікаві факти української мови, також дізналися про милозвучні слова, які можуть зрозуміти тільки українці (непереливки, пуцвіріньок, обценьки…).

Вважаю, що формування громадянської компетенції охоплює різні аспекти (не лише патріотичні). Наприклад, будучи п’ятикласниками, ми влаштували свято для мам і назвали його «Я – мамине крило!».

Також діти виготовили власноруч мило – подарунок для мами і дізналися багато цікавого про властивості мила і професію миловаріння. Майстер-клас для них провела майстриня, яка перебуває в непростих життєвих обставинах і виручені кошти за проведення майстер-класу були спрямовані на лікування її сина.

Напередодні різдвяних свят ми власноруч виготовили новорічні прикраси і під час їх виготовлення діти переглядали відеоролик про традиції святкування Різдва в Україні та в європейських країнах.

Щодо екологічного виховання, то ми беремо участь у зборі макулатури, а також на виховних годинах ми дізнавалися інформацію, чому важливо сортувати сміття.

Також ми відвідали іграшкову фабрику «Тигрес» і дізналися про професії, завдяки яким на світ з’являються іграшки. Діти були приємно здивовані, що іграшки із нашого рідного міста експортують у Європейські країни і на них є великий попит.

На базі 7-А класу діє гурток екологічного краєзнавства, керівник - Павло Савчук. Вихованці постійно здійснюють мандрівки екологічними стежками нашого краю, вчаться правильно поводитись у лісі, біля водойми і досліджують тваринний і рослинний світ нашої місцевості.

Категорія: Науково-методична діяльність | Додав: oksanochkadanilyuk
Переглядів: 136 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук