Понеділок, 29.04.2024, 15:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Данилюк Оксани Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Позаурочна діяльність

Ласкаво просимо до Великобританії, леді та джентельмени!
[ Викачати з сервера (110.0 Kb) ] 30.10.2015, 00:28

Позакласний захід у 6 класі на тему: Ласкаво просимо до Великобританії, леді та джентельмени! / Welcome to Great Britain, Ladies and Gentlemen!

Мета: навчальна: ознайомити учнів з культурними реаліями Британії, державною символікою і визначними місцями, розширити знання про побут британців, їх харчування та одяг; розвиваюча: розвивати вміння послідовно висловлювати свої думки, досліджувати і аналізувати доступну інформацію, вибирати з неї найголовніше; виховна: виховувати інтерес до вивчення англійської мови і до пізнання культури і традицій інших країн.

Обладнання: мультимедійні засоби, магнітофон, презентація, географічна карта Великобританії, парасольки, посуд для чайної церемонії, капелюхи для джентльменів, квіти з повітряних кульок.

Хід позакласного заходу

Вступ (слова вчителя):

Вівсянка, пудинг, ланч і чай, футбол, Шекспір, знаменита група «Бітлз», Леді Діана – це все про країну непорушних традицій і сучасних поглядів на життя. Можна багато говорити про всі переваги, але кожен знайде для себе те, до чого лежить душа… Адже Англія або Великобританія – це держава яка може зацікавити та полонити будь-кого. Лондон, Манчестер, Бірмінгем, Темза, Британський музей, Свято квітів, Букінгемський палац – це все вона  - така далека для нас Великобританія, але й водночас, така знайома, бо мову цієї країни ми вивчаємо ось уже кілька років. Отож, ласкаво просимо до Великобританії, леді та джентльмени! Welcome to Great Britain!

(Слайд № 1) Повна назва країни: Об’єднане Королі́вство Вели́кої Брита́нії та Півні́чної Ірла́ндії, (англ. The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland); скорочено - Брита́нія або й А́нглія - суверенна держава, розташована біля північно-західного узбережжя Європи.

Державний прапор Обєднаного Королівства складається із синього поля з пересічними трьома хрестами. Синє поле прапора - символ моря. Прямий червоний хрест святого Георгія позначає на прапорі Англію. Косий білий хрест святого Андрія позначає Шотландію. Косий червоний хрест святого Патрика позначає Північну Ірландію.

Державний герб Обєднаного Королівства зображений у вигляді щита, його підтримують по обидва боки лев і кінь - символи влади й праці. Королівська корона нагорі щита символізує монархічний лад у Великобританії. Лев на короні - символ міцності держави. Унизу на стрічці щита напис: "Бог і моє право".

Складається країна з 4 земель: Шотландія (столиця – Едінбург), Уельс (столиця – Кардіф), Північна Ірландія (столиця – Бельфаст), Англія (столиця – Лондон).

Сьогодні ми спробуємо здійснити мандрівку найбільшою країною Обєднаного Королівства – Великобританією. Допоможуть нам учні 6-Б класу, які обєдналися у 4 групи. Їх завданням було опрацювати величезну кількість доступної інформації і познайомити нас з країною, мову якої ми вивчаємо. Група № 1 (екскурсовод і його помічники): об’єктом дослідження вони обрали англійське прислів’я: When man is tired of London he is tired of life / Коли людина втомилася від Лондона, то вона втомилася від життя. (Слайд № 2)  Вважають, що Лондон – це місто-музей, а щоб відвідати всі лондонські визначні пам’ятки, людині не вистачить і цілого життя. Раніше назва столиці була іншою. Послухайте: Група № 1 (екскурсовод і його помічники):

When man is tired of London he is tired of life

(Слайд № 3) Екскурсовод: Є острів на світі великий, красивий,

                        Країна казкова на острові тім.

                 А в ній є столиця в тумані у сивім,

                 Що назву Лондініум мала колись.

                       Тоді не було в ній ні парків зелених,

                 Ні замків казкових, ні блиску вітрин,

                Лиш дивна природа й величнії скелі,

                Дбайливо покриті туманом густим.

Помічник екскурсовода 1 (Слайд № 4, 5): У 55 столітті до нашої ери римський полко­водець Юлій Цезар вперше прибув до Британії. Наближаючись до берегів Англії, він побачив білі скелі в густому тумані. І назвав він Англію туман­ним Альбіоном.

Помічник екскурсовода 2 (Слайд № 6, 7, 8): Ось ми в Лондоні — уже не стародавньому, а сучасному. Welcome to London! Це одне з найцікавіших міст у світі. Близько 8 мільйонів людей живе тут. Є в Лондоні велика річка – Темза. Через річку є багато мостів.  Тауерський міст є найбільш відомим.

Помічник екскурсовода 3(Слайд № 9, 10, 11)  : Неподалік від Тауерського мосту знаходиться Лондонська Вежа (The Tower of London). Колись це була фортеця, у інші часи — королівський палац, і навіть в'язниця. Зараз це — музей. Як ви думаєте, які птахи там живуть — голуби, ворони чи лелеки? – Чорні ворони — black ravens. У Вежі є людина — The raven master - хазяїн воронів — яка годує і наглядає за ними.

Вчитель (Слайд № 12): Стражники охороняють Тауер і досьогодні. В їх обов'язки також входить проведення екскурсій для відвідувачів. В особливо урочистих випадках вони одягаються в розкішні костюми часів династії Тюдорів: пурпурові камзоли, гаптовані золотом і увінчані білосніжними комірцями. У звичайні дні вони одягнуті в темно-сині костюми з червоним мундирами. Доглядач піклується про зграю чорних воронів, які живуть там. Існує легенда, що, якщо птахи покинуть Тауер, на Англію впаде нещастя, тому для безпеки їм підрізали крила. Стражники королівської скарбниці охороняють знамениті коштовності Британської імперії.

Помічник екскурсовода 4 (відео): Чи чуєте ви? Це дзвонять куранти старовинного Біг Бена. Біг Бен — це чотирикутна вежа на будівлі англійського парламенту з великим дзвоном усере­дині та великими циферблатами на кожній з чоти­рьох сторін. Англійці встають вранці та лягають спати на 2 години пізніше, ніж ми в Україні.

Вчитель: Біг Бен – гордість Англії.
Колосальні циферблати Біг Бена дивляться на всі чотири сторони світу. Годинникові стрілки відлиті з чавуну, а хвилинні стрілки зроблені з міді. Підраховано, що хвилинні стрілки проходять за рік відстань в 190 кілометрів.

Помічник екскурсовода 5 (Слайд № 13): В Україні головою держави є президент. Як ви гадаєте, хто є головою Британської імперії — пре­зидент чи королева? Королева Єли­завета II керує державою з 1952 року. Вона живе в Лондоні, у Букінгемському палаці.

Вчитель (Слайд № 14)  : Цікаві традиції та факти, пов'язані з Букінгемським палацом. За загальним правилом, лише коли британська королева перебуває у палаці, то на його  даху гордо майоріє королівський прапор. Напевно, найвідоміша традиція, яка приваблює сотні туристів щодня, пов'язана із охороною Букінгемського палацу — придворна варта, що складається з полку гвардійської піхоти і Королівського кінного полку. Щодня об 11:30 відбувається зміна караулу, яка являє яскраве дійство.

А зараз ми побачимо, наскільки ви були уважними і проведемо вікторину. За кожну правильну відповідь ви отримаєте англійські гроші – фунти стерлінгів.

(Слайд № 15) Фунт сте́рлінгів (англ. pound sterling) — грошова одиниця Великобританії. В обігу перебувають банкноти в 5, 10, 20, 50 фунтів; монети в 1, 2 пенні, 5, 10, 20, 50 пенсів.

Вікторина:

  • Як спочатку називався Лондон? (Лондініум)
  • Коли Юлій Цезар прибув до берегів Англії, якою була погода і як він назвав тоді Англію? (Був туман, у 55 столітті)
  • Біг Бен — це вежа з великим дзвоном усередині чи старовинний замок? (Вежа)
  • Якщо в Україні 7 година, котра година в Англії? (5 година)
  • Найбільша річка Англії це Северн чи Темза? (Темза)
  • Лондонський Тауер сьогодні — це в'язниця чи музей? (Музей)
  • Які птахи живуть у Лондонському Тауері? (Ворони)
  • Яка відома традиція найбільше приваблює туристів? (зміна варти)
  • З якого матеріалу виготовлені стрілки Біг Бена? (Годинникові стрілки відлиті з чавуну, а хвилинні стрілки зроблені з міді)

Вчитель (Слайд № 16): Прокинувшись у будь-якому місті Європи, за сніданок якось не надто хвилюєшся, правда ж? А от коли ви прокинулись у Лондоні, пошуки легкої та смачної їжі зранку можуть стати справжньою проблемою . Що ж полюбляють їсти британці розкажуть вам представники наступної групи «Кулінари», девізом їх дослідження є наступне англійське прислів’я: Every cook praises his own broth  / Кожен кухар свою юшку хвалить. Англійська кухня не може змагатися з такими вишуканими кухнями, як французька, італійська чи китайська. Гострі на язик французи стверджують, що кухарями в пеклі слугують саме англійці. Часто й самі англійці говорять, що не дуже задоволені своєю кухнею. Проте вони теж мають чим похвалитися.

Група № 2 «Кулінари»

Every cook praises his own broth / Кожен кухар свою юшку хвалить

Кулінар 1 (Слайд № 17): Велике місце в харчуванні англійців займають різні пудинги. Їх готують як другі (м'ясні, круп'яні й овочеві) і як треті страви (солодкі фруктові). Серед них найпопулярніший різдвяний пудинг. Готується він із сала, хлібних крихт, борошна, ізюму, цукру, яєць та різних прянощів. Перед подачею цей пудинг обливають ромом, підпалюють і палаючим ставлять на стіл. Традиційною святковою стравою є також фарширована індичка з овочевим гарніром.

Кулінар 2 : (Слайд № 18)  Traditional English Breakfast / Знаменитий традиційний англійський сніданок. Хочемо вас одразу попередити, що незважаючи на доволі жирний вигляд, англійські сніданки досить смачні. Не Франція, звісно, але їсти можна.

Один такий прийом їжі дасть вам сили на цілий день. Отож, перед вами на тарілку викладуть тушковану квасолю з помідорами, велетенську сардельку зі свинини, кілька шматків засмаженого бекону, і одне яйце, засмажене на шампіньйонах.

Для людини слов’янської це цілком собі прийнятний обід. Для британця, який повинен цілий день заробляти гроші в місті – це поживний сніданок.

Кулінар 3 (Слайд № 19): Ланч або другий сніданок подають о пів на другу. Проходить він звичайно в невеликих ресторанчиках, де відвідувачам пропонують сендвічі, смажені ковбаски, рибу з хрусткою смаженою картоплею,  це знаменита англійська страва fish and chips”.

Кулінар 4: Англійці звичайно, п'ють солодкий чай до семи разів у день. До чаю, як правило, подають тістечка, сендвічі, салати, холодне м'ясо. Відповідно з англійським чайним етикетом на вибір пропонують 8 -10 сортів чаю.

 

Кулінар 5 (Слайд № 20)  : Пора чаювати, леді та дентельмени! А ви, панове, послухайте правила англійської чайної церемонії. Чайний столик стоїть у вітальні, біля каміна. Скатертина – біла або синя. На столі стоять чайні пари: чайник з чаєм, глечик з окропом, молочник з молоком або вершками, десертні тарілочки для закусок, ніж і виделка для кожного гостя, чайні ложечки, ситечко і підставка для ситечка, цукорниця з кусковим цукром, щипці для цукру і шерстяний чохол для чайника з чаєм. Весь посуд повиннен бути з одного сервізу.

Вчитель (Слайд № 21)  : Під час чаювання англійці полюбляють їсти сендвічі, ми їх називаємо ще бутербродом чи канапками. Сендвіч був названий на честь Джона Монтегю, 4-го графа Сендвічського, лондонського міністра і великого любителя пограти в карти. Під час гри в брідж, яка тривала по декілька годин, він не знайшов часу поїсти. Джон  замовив у слуги, щоб йому подали їжу, а саме - мясо між двома скибочками хліба. Його друзям-гравцям сподобався такий спосіб їжі без відриву від гри, і вони теж замовили хліб «по-сендвічськи».

 

(Слайд № 22) Вчитель: Група № 3: (синоптики) підготувала нам інформацію про примхливу погоду в Британії. English has no seasons, they have got weather - Англійці не мають пори року, у них є лише погода. Так стверджує відомий англійський вислів, давайте послухаємо чому.

Група № 3 (синоптики): English has no seasons, they have got weather

Англійці не мають пори року, у них є лише погода

Синоптик 1 (Слайд № 23)  : Погода у Британії дуже мінлива. Ясний ранок може змінитися на дощовий день чи вечір. І навпаки похмурий ранок може перейти у яскравий сонячний день. Тому англійці часто вживають вислів: «примхливий, як погода». Так вони відгукуються про людей, які часто змінюють свою думку.

Синоптик 2: Британці також кажуть, що в них три типи погоди: коли дощ іде зранку, коли дощ іде вдень, і коли дощ іде цілий день! Погода у них улюблена тема для розмов. А коли англійці приїжджають закордон, то люди дивуються, чому вони так люблять обговорювати погоду. І багато, хто вважає цю тему не цікавою. А англійців – справжніми занудами!

Синоптик 3: Найкраща пора року – весна, хоча вона теж дощова. Найхолодніші місяці – січень і лютий, і в цей час найкраще місце у світі для англійців – це вдома біля каміну. Літні місяці також доволі прохолодні, але найбільш неприємна річ в англійській погоді – це туман і смог.

Синоптик 4: Так, дійсно, погода у Британії, ніби  капризна і примхлива леді, але не завжди все залежить від неї, треба вміти самому робити собі погоду:

буде хмарно, якщо ти насупишся,
буде дощ, якщо ти плакатимеш,
буде ясно, якщо ти щасливий,
і буде сонячно якщо у тебе посмішка на обличчі.

Пісня (Слайд № 24)

Вчитель (Слайд № 25): Погода в Британії впливає не тільки на настрій, але й на моду. Часто на вулицях Лондона можна побачити чоловіків і жінок, які одягнені в пальто з капюшоном і дерев'яними гудзиками, в гумові чоботи-Веллінгтон, знамениту клітку Бербарі, костюми в стилі англійської королеви. Детальніше, що люблять одягати англійські леді та джентльмени, розкажуть нам представники наступної групи № 4 «Знавці англійської моди», їм вдалося дізнатися, що коли мова заходить про моду і одяг, то британці часто кажуть: Clothes make the man / Зустрічають за одягом, а проводжають за розумом.

Група № 4 «Знавці англійської моди»: Clothes make the man

Зустрічають за одягом, а проводжають за розумом.

Знавець моди 1 (Слайд № 26)  : Часи та стилі, переплітаючись між собою, утворюють ту саму знамениту Лондонську вуличну моду. Ви можете поєднати в своєму костюмі все, що душа забажає. Зовнішній вигляд - це особиста справа. Ніхто не буде Вас пильно розглядати і осудливо обертатися Вам у слід.
Знавець моди 2: У англійців відчувається легке, навіть трохи зневажливе ставлення до одягу. У виборі повсякденного одягу у пересічного британця присутня якась розгубленість. Мешканці цієї славної країни все більше віддають перевагу зручності і простоті.

Знавець моди 3: Британцям до душі спортивний стиль і зручний. Спортивні брюки, джинси і кросівки можна споглядати і в супермаркеті, і в музеї, і в театрі. Багато носять рюкзаки і спортивні сумки. Причому, як спортивне взуття, так і спортивні сумки, на думку британців, цілком доречні з діловим одягом.

         Знавець моди 4: Але «англійські модниці» завжди хочуть виглядати «натурально»! Англійська жінка навряд чи стане нарощувати нігті. Макіяж, якщо і є, то дуже спокійний. Ніяких прикрас - нічого «кричущого» і надто дорогого. Ну справжні тобі леді!

Сценка справжніх леді та джентельменів

Вчитель: Щоб стати леді, дівчині слід для початку дізнатися, що означає цей термін, і якими якостями повинна володіти справжня леді. То хто ж вони такі? «Леді» — раніше саме так англійці ввічливо зверталися до заміжньої жінки в суспільстві. Спочатку, леді — це дружина лорда. Звідти і перейшла в сучасний світ традиція називати «леді» тих дівчат і жінок, які мають риси зразкової поведінки і стилю, які були притаманні колись дружинам англійських дворян. Пропоную дібрати набір якостей справжньої леді. Дівчата, прошу вашої допомоги. (Розмова дівчат)

  1.  І так, шановні мої, після почутої інформації ми просто зобов’язані обговорити манери справжньої леді. Якою ж вона має бути? Як на мене, леді ніколи не дозволить своїм емоціям брати над собою верх, вона завжди стримана і впевнена в собі. Ваші думки з цього приводу, пані Анетто…
  2. Як на мене, то справжня леді не обговорює інших людей, не хвалиться своїми досягненнями, а особливо не розповідає про них у присутності чоловіків. Вони, як справжні джентльмени повинні самі їх розпізнати, розхвалити і оцінити!
  3. Леді не поправляє макіяж на публіці. Вона вийде на люди уже в бездоганному вигляді.
  4. Леді мало говорить, і багато слухає. Вона не дозволяє собі високий тон голосу.
  5. Леді поводиться зі своїм чоловіком гідно і ніколи не показує свої ревнощі. Ну майже ніколи, правда дівчата?
  6. Саме так! А ще леді ніколи не цікавиться зарплатою чоловіка (на першому побаченні).
  7. Кодекс справжньої леді також включає і вишуканий смак в одязі.
  8. Крім цього леді — освічена, вона є неперевершеною господинею свого будинку. Крім того, відмінно розбирається в мистецтві і любить верхову їзду. Вона любить музику і чудово танцює. Як справжня жінка має розкішний квітник і самостійно за ним доглядає.
  9. Хода леді завжди граціозна і легка. Поспіх — не для леді. Вона завжди все робить спокійно і розмірено, але своєчасно.

Вчитель: Бачу наші джентельмени вже хвилюються. Адже  бути джентльменом - складно. Це висока відповідальність. Стати ним хоча б для однієї жінки - висока честь, а якщо і суспільство прийме за справжнього джентльмена – шана. Але постійно бути справжнім джентльменом досить складно, так і хочеться втнути щось таке, а не можна! А що ви нам сьогодні підготували? (Виступ хлопців) (Слайд № 27)

1) У переддень жіночого свята маємо честь оголосити Основний Закон джентльмена, ухвалений Генеральною асамбле­єю класної Ради джентльменів першого скликання у першому читанні шостого березня 2015 року нашої ери.

2) Класна Рада джентльменів від імені шкільного на­роду, виражаючи його суверенну волю, опираючись на багатовікові традиції джентльменства на те­ренах  нашої школи, дбаючи про забезпечення прав і свобод джентльменів …      

3)  Піклуючись про леді і усвідомлюючи відповідальність перед ними, приймає Основний Закон джентльменів.

4) Розділ 1. Загальні засади. Жінка вважається людиною.

5) Жінки та дівчата, які перебувають на території тринадцятої школи, вва­жаються леді.

6) Леді є самостійною, ні від кого не залежною, віль­ною і суверенною.

7) Краса є основним багатством леді, що перебуває під особливою охороною класної Ради джентльменів.

9) Основним символом леді є усмішка. Столицею леді є «Учительська».

10) Розділ 2. Права і свободи леді. Леді мають право на свободу від совісті при виборі джентльмена.

11) Ніхто не може порушувати суверенітету леді без особливого дозволу її джентльмена.

12) Ніхто не може втручатися в особисте життя леді, крім її родичів, сусідів, колег по роботі, представників адміністративних служб, санепідемстанції, Верховної Ради, Генеральної асамблеї ООН та позаштатного кореспондента БіБіСі.

13) Джентльмен є гарантом довічного духовного і матеріального благополуччя леді.

14) Основний Закон джентльмена набуває чинності з моменту його урочистого прочитання у цій залі.

15) В обов’язки джентльмена входить щодня говорити леді компліменти і не забувати дарувати квіти!!!!! (хлопці дарують квіти дівчатам)

(Слайд № 28)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Позаурочна діяльність | Додав: oksanochkadanilyuk
Переглядів: 1350 | Завантажень: 34 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук