Четвер, 02.05.2024, 17:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Данилюк Оксани Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота

Цікаві факти про будинки Луцька
[ Викачати з сервера (30.5 Kb) ] 25.09.2016, 16:11

19.09 – 23.09. 2016 р. у Луцькій ЗОШ № 13 проходив Тиждень історії в рамках заходів на виконання Указу Президента України “Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України” (№ 731 від 30 грудня 2015 року) з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу.

         Учні 5-8 класів представили інформацію у вигляді проекту «Презентація рідного краю» про архітектуру, культурні пам’ятки та мистецтво Волині. Зокрема учні 8-Б класу зібрали цікаві факти про будинки Луцька.

 

 Кажуть, будинки живуть власним життя, у паралельному з нашим світі. Тому ви і не знайдете жодного однакового, навіть серед тиражованих багатоповерхівок, чи «хрущовок». Але в світі стін та поверхів є будівлі, які відразу помітно з-поміж загалу.  

Можливо не всі знають, що у Луцьку є власний будинок з химерами. Місцеві його так і називають, хоча господар екстравагантної будівлі – скульптор Микола Головань – дещо ображається, адже для нього – це добрий сімейний вернісаж, який він будує все життя.

Будинок – діюча майстерня. До неї можна вільно зайти, пофотографуватися. Загалом тут понад 500 скульптур. Розташований будинок в «Старому Луцьку» на березі річки Стир (вул.. Лютеранська, 9). Перед будинком розкинувся кам’яний сад із звірів , птахів та людей. Дивлячись на луцький дім з химерами, руки самі так і тягнуться до фотоапарату.

Над своїм шедевром скульптор Микола Головань працює вже понад 30 років. Його дім перетворився на витвір мистецтва. Аби побачити будинок, сюди приїжджають відомі письменники та музиканти, політики та прості люди. Сюди часто заходять туристи: свої та іноземні.

Недалеко від знаменитого Луцького замку знаходиться невеличкий будинок – справжній «дім чудес». Це аптека, яка працює з 1845 року по сьогоднішній день. Торговий зал відтворює інтер’єр колишньої старовинної аптеки. Чільне місце займає масивний прилавок рецептаря. На ньому – унікальний касовий апарат 1902 року, у шухлядах якого лежать гроші часів побудови аптеки. Другим виставковим залом є кабінет власника аптеки. Стіл, крісла, шафи, полички для книг відтворюють інтер’єр службового приміщення кінця 19 початку 20 століть. На столі старовинні рахівниця та друкарська машинка. На полицях – бібліотека рідкісних тепер книг з аптечного ремесла. Зберігається тут і гербарій лікарських рослин, датований 1942 роком. Сьогодні ця аптека є музеєм фармацевтичної справи в Луцьку.

Також, біля замку розташований найстаріший будинок Луцька - будинок єпископа Пузини. А збудований він у 1545-46 роках. Довгий час він перебував у жахливому стані. І ось відбулася реконструкція! Зверніть увагу на цегляну кладку таким собі півколом між вікнами, знизу по центру будинку. Колись це були двері, просто з часом шар грунту сильно піднявся.

Будинок Пузини є однією із найстаріших споруд міста, рідкісним зразком української житлової архітектури. Сьогодні будинок Пузини займають кілька луцьких родин.

А ось це будинок, в якому жила Леся Українка. Це приміщення будинку Косачів, де родина жила у 1890х роках. Це – цегляна двоповерхова кам’яна будівля на перехресті вулиць Драгоманова й Кафедральної. Будинок має три головні входи: в центрі на зрізаному куті перехрестя й по краях з обох боків. За планом споруда нагадує букву «П», вона використовувалась і як житловий, і як адміністративний будинок. Нині у приміщенні, окрім адміністрації історико-культурного заповідника, також знаходиться виставковий зал, кав’ярня та реконструкція Лесиної вітальні.

А чи знали ви, що у Луцьку розташований найдовший будинок в Європі. Довжина по осі – 3265 м, по 1 лінії – 1750 м. Збудований в 1969-1980 роках. Має 88 під’їздів, які об’єднані в 38 адрес по двох вулицях. Населення на початок 2015 року – 9150 мешканців. Архітектори – Василь Маловиця і Ростислав Метельницький.

Кажуть, що у будинків, як і в людей, є своя душа і своє обличчя, на якому відображається їх внутрішня сутність .

 

 

 

Категорія: Виховна робота | Додав: oksanochkadanilyuk
Переглядів: 316 | Завантажень: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук