П`ятниця, 03.05.2024, 02:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Данилюк Оксани Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота

Створення візитної картки україни для іноземних туристів
05.12.2015, 22:10

Тема: Створення візитної картки України для іноземних туристів

Мета:

  • створити оптимальні умови для формування громадянських компетентностей учнів;
  • розвивати національно-патріотичну свідомість;
  • формувати почуття гордості за рідну країну;
  • розвивати бажання прославляти свою державу за її межами;
  • розвивати інтерес до пізнання невідомих фактів про свою країну;
  • систематизувати знання про визначні пам’ятки України, національну кухню і традиції.

Обладнання: мультимедійна презентація, роздруківки епіграфу і прислів’їв, вироби ручної роботи – українські сувеніри, плакат з контурами України, паперові квіти для озвучення побажань.

В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина. 
     Ліна Костенко

Структура заняття

І. Вступ. Повідомлення теми та мети.

Вчитель: Уявіть, що вам випала нагода побувати закордоном. Ви приїхали до незнайомої вам країни. Скажіть, з чого ви розпочнете свою мандрівку? Чим можна зайнятися окрім екскурсій? (Відповіді учнів). А тепер подумайте, яку інформацію ви б представили про нашу Україну для іноземних туристів. Пропоную розпочати так:

Одна з найбільших за площею країн Європи – Україна. Вона славиться своєю природною та рукотворною красою. Тут на мандрівників чекають високі гори Карпат, теплі води Азовського і Чорного морів, незабутня архітектура стародавніх міст і неосяжні простори заповідних степів. Це країна легендарної гостинності, вона гармонійно поєднує в собі народний колорит і сучасні світові віяння.

У іноземних туристів є прекрасна можливість відвідати нашу Україну! Побачити її красивий, гостинний, відкритий та веселий народ.

Як багато прекрасних місць є у нас, а не десь там за сімома морями. Але часто українці навіть не знають, скільки всього незвичайного і дивного навколо, буквально в сусідньому місті.

Буває часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,-
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чесно, незрадливо.
Усе,  як є — дорога, явори,
Усе моє - все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори.
Л. Костенко
ІІ. Основна частина. Презентація зібраної інформації

Сьогодні ми спробуємо узагальнити наші знання і створити власну візитну картку України для іноземців. Можливо навіть хтось відкриє для себе Україну ще раз. Нам вдалося підготувати лише короткий нарис, але сподіваємося, що після почутого усім захочеться дізнатися більше і об'їздити всі цікаві куточки, адже в кожному українському місті є свої туристичні об'єкти. Всього не перерахуєш і ми приділимо увагу лише деяким з них.

Учні класу об’єдналися у чотири групи і кожна з них готова представити зібрану і опрацьовану інформацію.

Отож, вирушаємо у подорож!

Група 1. Керівник групи: Перша зупинка нашої мандрівки має назву «Пізнавальна». Інформацію для вас готували група учнів-екскурсоводів, мотивація нашого дослідження – українське народне прислів’я: «Хто в світі не бував, той і дива не видав». Об’єкт нашого дослідження – найбільші українські міста і їх туристичні принади.

Найкрасивіші міста України. Центр і Північ: Київ - столиця України. Туристичних об'єктів у Києві дуже багато, найвідоміші: Софіївський собор, Києво-Печерська Лавра, Майдан Незалежності, Золоті Ворота, Андріївський узвіз, безліч відомих парків, церков. На поїздку в Київ краще виділити кілька днів і при цьому заздалегідь спланувати відвідування тих чи інших об'єктів. А в допомогу туристам у місті встановлені інформаційні дошки.

Чернігів - цікаве древнє місто, яке зачарує безліччю старовинних церков і соборів. Прогуляйтеся в центрі по території заповідника «Чернігів стародавній», подивіться на відомі 12 гармат.

Вінниця - у цьому місті подивіться на світломузичний фонтан Рошен на набережній Південного Бугу, загляньте в музей-садибу і мавзолей-усипальницю найвідомішого хірурга зі світовим ім'ям Миколи Івановича Пирогова.

Учасники групи: Захід: Ужгород запам'ятається Вам прогулянкою по старому місту, екскурсією в Ужгородський замок і Музей народної архітектури та побуту Закарпаття, а затишне містечко Мукачево, що знаходиться не так далеко від Ужгорода, здивує чудово збереженим замком - Паланок.

Львів залишиться в серці кожного, хто хоч раз побував у цьому місті. Його називають європейським містом, українським Парижем. У Львові не потрібно навіть купувати карту або довідник, можна просто вийти з вокзалу і піти по вулиці Міській до центру. А там... краса! Потрапляєш наче в казку. Маленькі затишні вулички, вигадливі кав’ярні, все так охайно, чисто і звідусіль доноситься аромат фірмової львівської кави. Радимо подивитися площі Ринок, побувати на Ратуші, щоб зверху подивитися на місто, треба піднятися на гору Високий Замок, пройтися по проспекту Свободи і подивитися на Львівський оперний театр, заглянути в Собор Святого Юра і Домініканський костел. А якщо залишаться сили і час, поїхати на найвідоміший Личаківський цвинтар.

Симпатична трійця - Тернопіль, Івано-Франківськ і Луцьк. Красиві та затишні міста, є тихі та спокійні вулички, цікава архітектура, ряд музеїв. До речі, Тернопіль здивує Вас величезним озером прямо посеред міста, а от у Луцьку побачите вежу Луцького замку, яка розміщена на купюрі в 200 гривень.

Чернівці - перлина архітектури. Мало хто бував у цьому місті і Ви навіть не уявляєте, що чекає Вас тут. Один університет чого вартий, це мегабудова. Екскурсія по Чернівецькому університету здивує Вас! Старе місто - це шматочок Європи, архітектурні ансамблі зачаровують своєю витонченістю і легкістю.

Кам'янець-Подільський - це місто-фортеця, місто-казка. У цьому місті варто побувати хоча б раз у житті. Сама фортеця і її потужні бастіони, церкви, собори, замковий міст все це обов'язково треба побачити.

Південь: Одеса чи Південна Пальміра, як прийнято називати це місто, зачарує будь-кого! Найкрасивіша старовинна архітектура, затишні вулички, ласкаве море і, звичайно, особливий одеський колорит. Тут можна гуляти цілими днями безперервно, особливо, якщо Ви приїдете сюди в гарну погоду. Найвідоміші пам'ятки Одеси - Потьомкінські сходи, Оперний театр, пам'ятник Дюку де Рішельє, Дерибасівська вулиця, порт і одесити!

Схід: Полтава – старовинне місто. За останніми дослідженнями археологів, вік міста був визначений у 1100 років. Будучи у місті, обов’язково сфотографуйтеся біля пам'ятника варенику і знаменитої полтавської арки.

Харків – вражає своєю величчю. У місті досить багато церков і соборів. А ще Харків запам'ятається Вам завдяки площі Свободи, а в теплу пору року в місті працює підвісна канатна дорога. Яскравих подорожей!

Вчитель: Подорожі – це добре, але усі погодяться, що подорожувати краще на ситий шлунок.

Група 2. Керівник групи: Не секрет, що українська кухня популярна у всьому світі.
Спробуємо розібратися, якими національними стравами ми пишаємося,
і за що їх люблять іноземці? Для цього ми зупинимося на станції станції «Кулінарна» і спробуємо довести, що праві були українці, коли склали народне прислів’я
«Аби пшоно, а каша буде».

Найпопулярніші українські страви серед туристів

Холодець. Це старовинна страва, без якої не обходиться жодне застілля. Приготування правильного холодцю - заняття не з легких. І якщо прості господині готували страву з м’ясних залишків, то в будинках аристократів над приготуванням холодцю трудилися не одну годину, готуючи бульйон і роблячи зовнішній вигляд холодцю більш привабливим. В Україні холодець готують зі свинячих і яловичих ніг або гомілок. До столу холодець обов’язково подають з хріном або гірчицею.

Учасники групи: Вареники. Національна страва, яку оспівував у своїх творах сам Микола Васильович Гоголь. Багато слов’янських народів присвоюють рецепт вареників собі. Втім, порівнювати українські вареники з російськими пельменями все одно, що прирівнювати їх до італійським равіолі.

Готуються вареники з прісного тіста з різною начинкою, бувають варені і приготовані на пару. Головною родзинкою справжніх українських вареників є тісто,
в справжніх полтавських варениках воно має бути пузате, але при цьому ніжне, як пухова подушка.

Голубці. Ця страва близькосхідної та європейської кухні дуже полюбилося українцям. Де вперше з’явилися голубці, історія замовчує. Але існує кілька легенд їх виникнення. Якщо згадати турецьку САРМУ (загорнутий у виноградному листі рис), то саме Туреччину можна вважати близькою батьківщиною голубців. Тільки в Україні листя виноградні замінили капустяними, а замість баранини стали використовувати більш звичні для нас телятину або свинину.

Сало і закуски з сала. Українське сало - справжній делікатес для багатьох іноземних гостей. Його вживають у їжу в декількох видах: свіжому, солоному, тушкованому, вареному, копченому або смаженому. Засолене сало відоме всім як бекон, а без обсмажених шматочків сала на сковорідці - шкварок, складно взагалі  уявити український обід. Існує багато рецептів з сала, в тому числі знамениті українські закуски: сало з часником, рулети із сала і навіть сало запечене з медом.

На сковорідку, добре розігріту,
Кидай скоріш з прослойками сальце.
Коли воно добряче зашкварчало,
Залий швиденько куряче яйце.

Ти білорус? Додай іще картоплі
Як італієць, то томат додай.
Якщо болгарин - зразу бринзи ніжної
Шматочок у яєшню підкладай.

Якщо грузин - додай сунелі-хмелі,
Враз запашніше куряче яйце.
Якщо норвежець - кuдай осетрини,
Смачніше зразу буде все оце.

З бананами яєшню приготуєш,
Новітнього вже буде символ це.
З яєшнею усяк собі мудрує,
Щоб задобрити куряче яйце.

Таких ось страв смачних і загадкових
Нам підкидає куряче яйце.
Та придивись на страви ти уважно -
В основі, все ж, з прослойками сальце.

Вчитель: Справжні туристи  у мандрівках шукають не лише видовищних краєвидів і цікавих смаколиків, а й незабутніх вражень і гострих відчуттів.

Група 3. Керівник групи: Зараз ми зійдемо на станції «Йду, куди ноги несуть й  куди очі дивляться» (українське народне прислів’я). Мої помічники розкажуть вам, де у нас іноземні туристи можуть гарно відпочити, а іноді й добряче нерви собі полоскотати!

Для тих, хто шукає романтики, обов’язково потрібно відвідати містечко Клевань на Рівненщині, яке раптово дістало всеукраїнську та світову популярність завдяки дивовижному відрізку залізниці, оточеному деревами. Тунель кохання став популярним зовсім недавно, адже ще кілька років тому практично ніхто про нього нічого не чув. Зараз його по праву називають найбільш романтичним місцем в Україні. Це зелений тунель у формі ідеальної за пропорціями арки, створений заростями дерев і кущів, які сплелися між собою.

Учасники групи: А може комусь хочеться містики – тоді гайда на Синевир — найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Туристи з усієї Європи прагнуть помилуватись його блакитними хвилями. Озеро Синевир — легенда Карпат. Це найбільше і найзагадковіше озеро України.

Перегляд відео. Морське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина — 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, вас обпече крижаним холодом.

Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель — риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець. Ця картина подібна до блакитного ока з темним вічком посередині — саме тому Синевир і отримав свою другу, вельми романтичну назву: Морське Око.

Скульптура, що прикрашає озеро, зображує двох закоханих: юнака на ім’я Вир і дівчину Синь — за легендою саме від їхніх імен утворилась назва озера. Легенда розповідає про дочку місцевого графа, очі якої були сині та глибокі, наче небо. Одного разу, збираючи в лісі квіти, вона зустріла пастуха, що грав на сопілці, і покохала його. Графська дочка почала все частіше приходити до лісу, щоб послухати, як пастух виграє на сопілці. Закохані продовжували зустрічатись навіть після прямої заборони графа — і тоді розлючений батько наказав вбити пастуха, скинувши на нього з гори камінь. Коли Синь дізналась про трагічну долю свого коханого, обняла камінь і гірко заплакала. З її сліз утворилось ціле озеро, що й донині обіймає той злощасний камінь.

Для того, щоб багато подорожувати, треба мати багато енергії. І саме її іноземні туристи можуть почерпнути у знаменитих українських Карпатах.

Справжньою окрасою могутніх карпатських гір є його численні мальовничі водоспади. Шалена сила води, яка з гуркотом і ревом зривається з висоти, а далі весело біжить по кам'янистій доріжці русла ріки, зачаровує і вражає. Таємничі гори ховають в своїх лісах їх так багато! Побачити ці водоспади приїжджають люди з усіх усюд. Водоспади Карпат не можна порівнювати, шукати найкращі чи найкрасивіші. Кожен з них особливий по-своєму, чарівний і неповторний. А хто хоче відчути їх силу, то хай ризикне і скупається. Тоді враження будуть точно незабутні!

Шипіт - найгучніший водоспад у Карпатських горах. Він належить до одного з семи чудес Карпат. Висота його - 14 метрів. Після затяжних дощів Шипіт наповнюється потужною силою, і його гуркіт чутно ще за сотні метрів від нього.

Після таких незабутніх вражень туристам зі слабкими нервами не завадить заспокоїтись і оздоровитись. Для цього ми запропонуємо нашим гостям випробувати унікальний вид відпочинку – оздоровчо-профілактичний чан! Їх у Карпатах є багато.

Купання в чані стимулює функції імунної системи та щитовидної залози, покращує діяльність опорно-рухового апарату, серцево-судинної і нервової систем, сприяє відновленню після травм та переломів.

Чан наповнюють холодною водою, під чаном розпалюють багаття. Вода поступово нагрівається до 35-40 градусів. Купання в чані потрібно чергувати із зануренням в басейн з холодною водою, що знаходиться поруч. Перепад температур позитивно діє на організм людини і омолоджує шкіру.

Вчитель: Заключна частина подорожі для будь-якого туриста – це купівля сувенірів на згадку.

Група 4. Керівник групи: Пропонуємо зупинитися на станції «Базарна», але пам’ятайте «На базар їхати, із собою ціни не везти» (українське народне прислів’я).

Базари, ринки, торгові ряди і гостинні двори існували з давніх часів і являли собою щось більше, ніж просто місце, де можна придбати необхідні продукти або товари. Саме тут розкриваються культура і звичаї населення. Деякі туристи й досі користуються цією простою істиною і, вирушаючи в нові для себе краї, у першу чергу довідуються про місцезнаходження найбільшого ринку.

На ярмарку нашім веселім, багатім,

Є чим дивуватись і є що придбати.

Тут щедрі дарунки і саду, й городу.

Тут пісня і жарти – усім в нагороду.

Тут речі умільців, ні з чим незрівняні,

Барвисті стрічки, рушники вишивані.

Полив'яний посуд – кувшини, горнятка,

Сопілки – хлоп'яткам, намисто – дівчаткам.

Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте.

Купуйте! Милуйтесь! Танцюйте і грайте!

Учасники групи: Сувенірний ринок «Вернісаж» у Львові. Головна особливість «Вернісажу» – тут справді можна знайти ексклюзивні речі. Про це знає багато хто, тому часто можна побачити, як між торговими крамничками ходять відомі люди. Деякі прикраси львівських майстрів вже доповнили образи знаменитих українських актрис, співачок і телеведучих. Від великої кількості різноманітної всячини розбігаються очі, кожен турист знайде собі тут річ, яка буде нагадувати йому про колорит Західної України.

Коломийський ринок вишиванок. Невелике прикарпатське містечко Коломия – далеко не єдине місце, де можна купити вишиванку, але жоден інший базар не зрівняється з такою кількістю і різноманітністю товару, як тут. Ринок працює тільки вночі, але покупців це не зупиняє. Ще можна купити: тканину та нитки для вишивання, одяг, сумки, пояси, українські вінки, рушники, скатертини та безліч іншої вишитої всячини.

Рибний ринок на Світязі. Світязь, будучи рибним царством, звичайно ж, повинен мати місце, де можна придбати різноманітні дари озерних глибин. На місцевому ринку під критими навісами представлено все розмаїття водних мешканців. Приходити сюди краще в першій половині дня, коли товар ще зовсім свіжий. Від кількості рибної продукції розбігаються очі. Крім живої риби, на базарі можна купити вже готову страву, щоб не обтяжувати себе зайвими кулінарними клопотами.

Ринок «Привоз», Одеса. Знаменитий одеський «Привоз» – це один з найбільших і найстаріших з нині діючих продовольчих ринків у Європі. Він став символом Одеси. Відвідування «Привозу» – одна з основних складових знайомства з неперевершеним колоритом Перлини біля моря. Торгуватися тут не вважають за негоже, адже для одеситів - це хороша можливість позмагатися у дотепності.

Сувенірний ринок на Андріївському узвозі. Кажуть, що у кожному місті є особлива площа або вулиця, де збираються різні творчі люди, художники і майстри на всі руки. Наприклад, у Парижі таке місце має назву Монмартр, а для Києва таким своєрідним Монмартром став сувенірний ринок на Андріївському узвозі.

Бессарабський ринок у Києві. Кажуть, що назва «Бессарабка» пов’язана з босотою, яка постійно вешталася в районі сучасного базару. Але сьогодні Бессарабський ринок став своєрідним брендом, і якщо вам потрібні продукти найвищої якості, то потрібно приходити сюди.

ІІІ. Заключна частина

Вчитель: Ми вкотре переконалися, яка прекрасна наша Україна. Але нажаль ми не можемо сьогодні насолоджуватися сповна її красою. Подивіться на дошку. Ви бачите, безбарвну карту України. Якою б яскравою наша Україна не була, але у  душах наших людей зараз панує спустошення, зневіра і безнадія.

Спробуймо додати нашій згорьованій Україні барв. Висловіть свої побажання і заквітчайте її. (Учні підходять до плаката, висловлюють свої побажання і кріплять їх у вигляді українських квітів на карту, заповнюючи її барвами). Коли карта України стає заквітчаною, дівчата виконують пісню Антоніни Матвієнко «Дивна квітка».

Дивна квітка, знов ти ожила. Там у небі бачиш два крила,
То моя душа знов до тебе йде, шукає шлях у моїх сумних піснях.
Приспів: Дивна квітка ніжна сама дивиться у небо.
Україно, Ти як мама, знов я йду до Тебе!
Хмари сонце закривають та летить лелека,
Знаю, щастя не буває, якщо Ти далеко!
Дивна квітка посеред трави. Все минеться, тільки ти живи!
Разом будем ми, тільки дочекайся і живи,
Українка я завжди!

 

Категорія: Виховна робота | Додав: oksanochkadanilyuk
Переглядів: 431 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук