Неділя, 19.05.2024, 06:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Данилюк Оксани Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота

Україна - наш спільний дім
[ Викачати з сервера (596.0 Kb) ] 30.10.2015, 00:39

Виховна година на тему: «Україна – наш спільний дім»

Мета:

  • поглибити знання учнів з історії державотворення;
  • перевірити знання учнями символіки країни;
  • розвивати вміння аргументувати та відстоювати власну позицію;
  • виховувати любов до Батьківщини, почуття патріотизму, громадську відповідальність  та активну громадську позицію, почуття гордості за славетну історії рідної країни, її культуру та предків.

Обладнання: проектор, презентація (слайди), фотографії, карта України, державні символи, вишиті рушники, композиції з калини та соняшників, хліб, фонограми пісень.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не питай,

Рідніше нам своя святиня,

Аніж земний в чужині рай.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

 

Тип уроку: урок-бесіда.

І. Організаційний момент. Вступне слово вчителя.

Рада Вас бачити в 11 класі. Ви підросли, бачу серйозні зацікавлені обличчя, отже, почнемо нашу подорож у  світ навчання та спілкування.

ІІ. Мотивація пізнавальної навчальної діяльності.

11 клас є важливим моментом в житті кожного підлітка. Саме з цього моменту ви починаєте робити перші дорослі кроки на шляху до свого майбутнього. Скажіть, будь ласка, чому  цей рік є важливим для нас?

- іспити;

- випускний;

- перше свідоцтво.

А чим цей рік є визначним для нашої країни?

Цього року ми  відзначаємо 20-ту річницю незалежної Української держави. Актуалізація життєвого досвіду.

Як ви святкували цей день? Поділіться своїми емоціями та враженнями.

Відповіді учнів.

Чи легким був шлях нашої держави до отримання Суверенітету, Самостійності та Незалежності? Віками наші побратими відстоювали право бути господарем  на своїй землі, право називатися українцями. 24 серпня 1991року на карті з’явилася самостійна і незалежна держава і назва її Україна. І таким чином те, про що мріяло багато українців - збулося.

                        Україно! Мій духмяний дивоцвіт,

            Голубінь над чистим золотом колосся.

            Через терни йшли до волі стільки літ,

            І настав той світлий день, коли... збулося!

Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом розповідає про місця, де народилася, де минуло її дитинство. Те родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть батьки, бабуся, дідусь, сестри, брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас – вийде велика держава – Україна, яка і є нашим спільним домом. І тема сьогоднішнього уроку Україна – наш спільний дім.

20 років для держави – це дуже мало. Якщо порівнювати з віком людини, то це період становлення, визначення. Отже, це лише початок. Яка ж вона – Україна?

Колись я родилась маленька,

Родилась в боях, не з піни.

Назвали мене маленьким

Співочим ім..ям – Україна.

 

Росла я в піснях і квітах,

Жила у лугах  і росах,

Училась життю радіти

І вітер вплітати в коси.

 

Училась життю старанно,

Всі мрії в вінки вплітала

Щоб всі здійснились бажання,

Щоб всім веселіше стало.

 

І ось подивіться, люди,

Мені всього 20 від роду,

Вдихаю на повні груди

Я кисень свого народу.

Асоціативний кущ «З чого для вас починається Україна?»

                                         Україна

 

       
   

 

 

Виступ групи знавців символів України

«Нема ціни святині дорогій!»

 

Відгадайте загадки

 1. Існує 40 версій його походження. Цей знак зустрічається на кам’яній застібці часів Трипільської культури (5 – 3 тис. до н. е.). Його можна зустріти на монетах київського князя Володимира Великого, який правив більше тисячі років тому. У ньому відображено триєдність життя – це Сила, Мудрість, Любов. Після проголошення незалежності України, було затверджено Малим Державним гербом України. (Тризуб. Державний Герб України).

 

 2.  Одна із перших згадок про нього належить до 1410 року, коли він майорів над українськими полками в Грюнвальдській битві з німецькими рицарями. У геральдиці блакитний колір символізує чесність, вірність, а також пов'язаний з небом, повітрям. Золото уособлює могутність, силу, багатство,

шляхетність, віру, милосердя, справедливість. ( Державний Прапор України)

 

3. Пісня, яку написав у 1863 році український  поет, етнограф, фольклорист П. Чубинський, мелодія українського композитора М. Вербицького. Одне з перших виконань перед усім світом відбулося  на Олімпійських іграх у Барселоні. (Державний Гімн України)

 

Виступ представника учнівського парламенту про шкільну символіку.

 

Майже у всіх народів, крім державних символів, є свої, народні символи, не затверджені законами, але які любовно передаються з покоління в покоління.

      На всій планеті росте понад 200 видів калини, а в Україні – лише 8. Калина – дерево українського народу. Вона пов’язується з народженням Всесвіту, вогняної трійці – Сонця, Місяця, Зорі, також це символ кохання, дівочої краси, щастя. Дівчата  довіряли їй найпотаємніші мрії. Не обходився без  неї і такий важливий обряд, як весілля.

Найдорожчих гостей зустрічали короваєм, прикрашеним калиною. Ягоди калини стали символом крові та невмирущості. Образ калини входить в нашу свідомість ще з дитинства разом з маминою колисковою, з маминими розповідями про лікувальні властивості цих ягід. Не  було в народній медицині корисніших ліків від застуди, ніж калиновий чай. Свіжі ягоди з медом та водою вживалися при кашлі, серцевих захворюваннях. Соком її очищали обличчя, щоб рум’янилося.

 

Кожен   народ    в своєму образі уособлює якогось птаха. Таким птахом для України є лелека – птах, що приносить щастя.

 

Наша країна багата на мальовничі куточки, подивіться на дошку і впізнайте їх.

 

20 років незалежності. Для історії це зовсім небагато. Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте культуру, славте її! Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову.  Щоб кожен із гордістю міг сказати:

«Я громадянин України!» Україна потребує вашої енергії та молодечого запалу, вашої праці та любові. Сьогодні ви – ще тільки школярі, але вже у цю мить ви є громадяни, які небайдужі до всього, що відбувається в рідній домівці, громаді, Батьківщині. Адже зробити свою країну багатою, а себе щасливим, зможе тільки той, хто любить свою Вітчизну, свій народ, своїх батьків і свою оселю. Для того потрібно багато працювати. Сьогоднішня ваша праця – навчання. Отриманні знання повинні допомогти вам увійти в доросле життя зрілими громадянами незалежної держави, зрозуміти цінності демократичного світу, усвідомити себе часткою великого українського народу, який створив цю державу і є в ній єдиним джерелом влади.  Нема життя без України, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.

 

 

 

 

Категорія: Виховна робота | Додав: oksanochkadanilyuk
Переглядів: 1100 | Завантажень: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук